Coca-Cola Testébresztő

Velünk megtalálod az egyensúlyt!

Célunk, hogy minél több ember mozoghasson különféle szabadidősport rendezvények alkalmával, többféle sportágat, tevékenységet kipróbálhasson. A pihenőidőd aktív eltöltése hozzájárul saját és családod egészségéhez. Moccanj a testebreszto.hu-val!

8300-an vágtak neki a 22. Női Futógálának

Ennél tökéletesebben nem is sikerülhetett volna a 22. Női Futógála: a szuper hangulat mellett nyárias időjárás és változatos távok várták a lelkes versenyzőket. A legkisebbektől a nagymamákig mindenki megmutatta, milyen az igazi girl power! GALÉRIÁVAL!

Idén is az év egyik legfelszabadítóbb sporteseményén találta magát, aki május 21-én ellátogatott a Városligetbe. A 22. Női Futógála most sem okozott csalódást, mosolygós arcokat lehetett látni mindenütt, főleg a kitűzött cél teljesítése után: idén nem kevesebb, mint 8300 nevező állt rajthoz 522 hazai településről.

A bemelegítésről sztárelőadók gondoskodtak a Napozóréten, többek közt Béres Alexandra, Borsos Peti és Háger-Jenei Krisztina, a Coca-Cola Testébresztő Díj tavalyi közönségdíjasa pörgették fel ingyenes óráikkal a versenyzőket. Most is hihetetlenül változatos volt a mezőny, az óvodásoktól a nagymamákig minden korosztály beleadott apait-anyait, persze a számára ideális távon. A családosok 700 méteren mutathatták meg, mit tudnak, míg a bevállalósabbak a 3 x 1,5 km-es váltón dolgozhattak csapatban, illetve a hosszabb egyéni távokon akár 17 km-t is futhattak.

A férfiaknak sem lehetett okuk panaszra, hiszen bizonyos távokat ők is teljesíthettek, de persze a verseny idén is legnépszerűbb futószáma, a 10 km kizárólag a csajok terepe volt. A rajtdudát Monspart Sarolta tájfutó-világbajnok szólaltatta meg, végül Szederkényi-Takács Andrea lett a befutó 36:57-es idővel. Sokan a duplázástól és triplázástól sem riadtak vissza: a 10+5, illetve a 10+5+2,1 km-es távon indulók között két győzelemmel Szatmári Adrienn lett az abszolút első.